Asie

Jihovýchodní Asie (v koloniálním období se používal pojem Východní Indie) je subregion Asie zahrnující země, které leží východně od Indie a jižně od Číny. Tento subregion leží na místě, kde se dotýkají geologické desky, což má za následek častou seismickou a vulkanickou aktivitu.

Jihovýchodní Asie se skládá ze dvou geografických sekcí: asijské pevniny a ostrovů souostroví jižně od ní (Velké a Malé Sundy, Filipíny, Moluky). Leží v tropickém a subtropickém podnebí, ve kterém je ovlivňována monzuny. Kulturně je tento region silně ovlivněn dvěma mocnými sousedy, Indií a Čínou, přičemž Myanmar byl dříve částí Indie a Vietnam tradičně čínským vazalem.

Thajsko 2000

Cestou necestou Kupodivu i v pralese najdete hospodu…jen vypadá trochu jinak než u nás… Občas se nám podařilo najít místo k odstartování, většinou pak zase nebylo kde přistát. Celá oblast je plná ilegálních uprchlíků ze sousedních států, kteří žijí v pralese hodně bídných podmínkách. V Dvořkovi chytly saze a odlétá do neznáma…našli jsme ho až druhý den, měl za sebou …

Číst více