Afrika

Afrika je třetí největší kontinent po Asii a Americe s celkovou rozlohou přes 30,3 mil. km², což představuje 20,3 % celkového povrchu souše na Zemi a včetně ostrovů pokrývá 6 % celkové rozlohy Země.

Rozkládá se jižně i severně od rovníku převážně na východní polokouli. Z větší části je obklopena oceány, na východě Indickým oceánem a na západě Atlantským oceánem. Na severu se nachází Středozemní moře, které odděluje Afriku od Evropy. V oblasti Suezské šíje je tento kontinent spojen s Euroasijskou deskou. Světadíl se rozkládá na rovníku a zahrnuje četné klimatické oblasti. Je to jediný kontinent, který se táhne od severních mírných až po jižní mírné zóny. Velkou část pevniny tvoří pouště (Sahara, Kalahari), polopouště a savany. V centrální části se pak nacházejí deštné pralesy.

Informace

Hledat více  

Maroko 2007

Náš věrný společník….díky! Nádherné cedrové háje…tedy jejich zbytky. Poušť není jen písek. A ráno může být opravdu krásné. Obzvlášť v oáze. Které když dojede voda…. Holky jsou zvědavé… Přejezd pohoří Jebel Sahro Tohle jezero jsme objevili spíš náhodou. Martin si tam stihl vybrat hned čtyři manželky. ALw nosnost mají skvělou.

Číst více  

Maroko 2004

V šíleném tempu vyřizujeme nejnutnější věci v práci, víza, letenky, balíme a jen s dvoudenním zpožděním jsme na letišti v Casablance. S obavami procházíme celní kontrolou, ale nikdo si našich báglů ani nevšimne. Konečně jsme venku z celního prostoru a můžeme si oddychnout. Řada z vás si určitě pamatuje článek několika českých padáčkářů, kteří se vydali do Maroka za létáním …

Číst více